Калькулятор расчета пеноблоков смотрите на этом ресурсе
Все о каркасном доме можно найти здесь http://stroidom-shop.ru
Как снять комнату в коммунальной квартире смотрите тут comintour.net

Нове в законодавстві: монетизація субсидій, земельні відносини

222

   Минулого четверга в ма-лій залі райдержадміністрації під головуванням Степана Масельського, голови Балаклійської РДА, за участі Олександра Літвінова, голови районної ради, заступників керівника району, керівника апарату РДА, відповідальних працівників районної державної адміністрації, ра-йонної ради, представників силових структур відбувся семінар-нарада з керівниками органів місцевого самоврядування.

   На порядок денний було вине-сено низку питань, серед яких – здійснення заходів щодо виконання місцевих бюджетів у 2019 році; виготовлення проектно-кошторисної документації на будівництво, реконструкцію та капітальний ремонт об’єктів соціально-економічного значення та отримання експертних звітів для залучення фінансування з різних джерел; про зміни в земельному законодавстві України; про надання житлових субсидій у грошовій формі; про санітарний стан сільських водогонів тощо.

   З бюджетного питання доповідала Наталія Куценко, заступник начальника фінансового управління РДА, яка, звертаючись до представників органів місцевої влади, зокрема, зазначила: «На виконання вимог бюджетного законодавства всі місцеві бюджети району на 2019 рік затверджені до 25 грудня 2018 року. З нинішнього року планування та виконання місцевих бюджетів усіх рівнів буде здійснюватись за програмно-цільовим методом, але до бюджетного законодавства ще вносяться зміни, тому уважно слідкуйте за своєю електронною поштою – при надходженні до фінансового управління всі зміни будуть оперативно вам надіслані». Доповідачка також акцентувала увагу на тому, що з метою забезпечення перевиконання місцевих бюджетів у нинішньому році представникам влади на місцях необхідно тісно співпрацювати з платниками податків та зборів, які наповнюють ці бюджети, а при збільшенні доходної частини бюджету в розрізі податків та зборів на суму перевиконання реально оцінювати стан виконання даного платежу до кінця року.

     Степан Масельський, коментуючи виступ заступника начальника фінансового управління РДА, зауважив: «Місцеві бюджети не гірші за минулорічні, чого не скажеш про районний: з обласного бюджету замість 40 млн. грн. ми отримали 15 млн. грн. дотації вирівнювання. Можливості районного бюджету в 2019 році гірші, ніж ми розраховували. Але є резерви. Винайдення цих резервів і виконання доходної частини залишається головним питанням на цей рік».  

     1 січня 2019 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування в масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні». У відповідності до Закону, землі колективних сіль-госппідприємств, які припинили свою діяльність, крім земельних ділянок, які на день набуття Законом чинності перебували в приватній власності, вважаються власністю територіальних громад, на території яких вони розташовані. Державний кадастровий реєстратор відділу в Балаклійському районі ГУ Держгеокадастру в Харківській області Інна Стойка, яка доповідала з цього питання, зауважила, що таких земель на території нашого району немає. Для Балаклійщини актуальнішими є зміни до Закону України «Про виділення в натурі земельних ділянок власникам земельних паїв». Нерозподіленою земельною ділянкою є земельна ділянка, яка, відповідно до проекту землеустрою щодо організації території земельних часток, увійшла до площі земель, що підлягають розподілу, але, відповідно до протоколу про розподіл земельних ділянок, не була виділена власникові земельної частки (паю).

   Не витребуваним є пай, на який не отримано документа, що посвідчує право на нього, або право на нього посвідчено, відповідно до законодавства, але в натурі (на місцевості) він не виділений. До дня державної реєстрації права власності на таку земельну ділянку (кінцевий термін до 1 січня 2025, який може бути пролонгований за позовом власника не витребуваного паю з поважних причин через суд), вона, за рішенням місцевої влади, може передаватися в оренду за цільовим призначенням. У разі, якщо до зазначеного терміну власник не витребуваного паю або його спадкоємець законодавчо не закріпив право власності на нього, він вважається таким, що відмовився від одержання земельної ділянки.

     Законом також визначено, що земельні ділянки сільськогосподарського призначення, призначені для ведення особистого селянського господарства, фермерського господарства, розташовані в масиві земель сільськогосподарського призначення, можуть використовуватись їх власником і для ведення товарного сільськогосподарського виробництва без зміни цільового призначення таких земельних ділянок.

   Доповідачка також зазначила, що з 1 січня 2019 року, відповідно до змін у законодавстві, можна отримати витяг про нормативну грошову оцінку земельної ділянки сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів будь-якої форми власності. Обов’язковим є тільки те, що земельна ділянка сформована і відомості про неї внесені до державного земельного кадастру.

     В Україні з 1 січня 2019 року набув чинності порядок надання житлових субсидій населенню в грошовій формі. З цього питання доповідала Тетяна Сєрова, начальник управління соціального захисту населення РДА. Вона, зокрема, сказала: «Згідно з урядовою постановою, з 1 січня 2019 року в грошовій формі надаватимуться субсидії тим домогосподарствам, які вперше звернуться за її отриманням. Усі, хто звертається сьогодні за субсидією з новим пакетом документів, отримуватиме її за новим алгоритмом. При цьому постанова передбачає, що домогосподарства, яким було призначено субсидію на опалювальний період 2018-2019 років, продовжать її отримувати до завершення опалювального періоду, відповідно до діючого порядку. З травня 2019-го призначення субсидії таким домогосподарствам надаватиметься в грошовій формі лише після надання нової заяви та декларації, в яких обов’язково вказуватиметься номер мобільного телефону заявника. Усім одержувачам пільг і субсидій у травні обов’язково потрібно подати заяву на монетизацію і декларацію про доходи до управління соціального захисту населення та надати дозвіл на обробку персональних даних. Тим, хто звернеться за допомогою вперше, у травні вже не потрібно буде поновлювати документи. Вони вже є учасниками монетизації пільг і субсидій».

     Тетяна Петрівна також зазначила, що з жовтня 2019 року грошова форма охопить усіх одержувачів пільг та грошових субсидій. Згідно з запровадженим порядком, на кожного одержувача субсидії, після опрацювання заяви на монетизацію, буде автоматично відкритий персональний обліковий запис в Ощадбанку, на якому будуть відображатися житлові субсидії в грошовій формі. Персональний обліковий запис матиме спеціальний режим використання, тобто кошти першочергово спрямовуватимуться на оплату комунальних послуг. Ощадбанк щомісяця інформуватиме субсидіантів та пільговиків SMS-повідомленням про надходження коштів, їх залишок. Для субсидіантів будуть створені персональні кабінети, де можна буде відстежити інформацію про розмір нарахованої допомоги, перелік комунальних послуг, які сплачені за рахунок субсидії, залишок коштів. Додаткові консультації можна буде отримати в Ощадбанку.

     Семінар озвучив низку актуальних питань. Тепер справа за їх вирішенням, яке багато в чому залежить від представників влади на місцях, від їхньої компетентності, мобільності й активності, на чому, підводячи підсумки, наголосив Степан Масельський.        

 

Тетяна Чмут,

Ксенія Шестова (фото), «Вісті Балаклійщини»

Канал не знайдено