Калькулятор расчета пеноблоков смотрите на этом ресурсе
Все о каркасном доме можно найти здесь http://stroidom-shop.ru
Как снять комнату в коммунальной квартире смотрите тут comintour.net

Повертатись, як до отчого порогу

6

     Певне, історія, наше минуле, так само, як і людина, має своє життя, своє серце. Та, на відміну від людини, життя в цих понять вічне. Цими днями історичне минуле і наше сьогодення знайшло своє достойне місце в Савинській фі-лії Комунального закладу «Савинський ліцей» Балаклійської районної ради, де від-булось відкриття історико-краєзнавчого музею «Скарби нації».

 

      Тут, за розчиненими для шановних гостей дверима, де розташувались історичні знахідки Савинець, дійсно відчувається подих часу. А починалося все з учительки закладу Валентини Олександрівни Рудак, яка родом із Житомирщини. Вона загорілася бажанням створити в ліцеї щось рідне, незвичайне: «Дуже хотілося вразити гостей, хотілось, щоб кожен повертався до історії, до свого коріння». Правильно сказано, бо повернення до історії, як повернення до рідного дому. Валентина Олександрівна «кинула клич» – і з’явились старовинні національні сорочки, рушники, знаряддя для ведення тогочасного домашнього господарства. А потім і учнів до цієї справи підключила, попросила передати батькам, що буде створюватись музей, тож, можливо, знайдеться в скринях пращурів щось цінне.

      Старовинні ікони та одяг, яким більше віку, одним із перших передало подружжя Омельченків. Що ж, початок був вдалим.

       Нині ж у музеї відкрито кілька куточків, зокрема «Історія рідного краю», «Народження та існування савинських шкіл», «Втрачені храми Савинець», «Цукровий завод. Колгосп ім. Т. Шевченка», «Медицина», «Відомі люди Савинець», «АТО», «Український побут», «Війна та Голодомор». Усе це про Савинці.

       Дякуючи селищному голові Ю. Матвієнку, його заступнику С. Цилюрик, волонтерам В. Бабенку, А. Гарагатому, всім небайдужим людям, у Савинському ліцеї народилося нове життя. І добре, що задумка Валентини Рудак здійснилась. Як кажуть, вітрила підняті. Уперед! І якщо трішки переінакшити слова відомої пісні, то «Завітайте до музею, добрі люди будуть вдячні вам». І той, хто не байдужий до рідного краю, до «гілочки калини край вікна», буде завжди бажаним гостем у новонародженому дітищі. А в дітища, думаю, буде гідне продовження.

В. Стороженко, журналіст, сел. Савинці

Канал не знайдено