Калькулятор расчета пеноблоков смотрите на этом ресурсе
Все о каркасном доме можно найти здесь http://stroidom-shop.ru
Как снять комнату в коммунальной квартире смотрите тут comintour.net

«НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА: ЗДОБУТКИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ»

1

 

«Нова українська школа: здобутки та перспективи»

(з доповіді Світлани Швід, начальника відділу освіти РДА,

на серпневій педагогічній конференції)

Шановні  учасники конференції!

        Сьогодні освіта  займає провідне місце в стратегії державної політики країни. Якісні  показники розвитку визначають ефективність суспільного поступу України в забезпеченні та гарантуванні права на здобуття безкоштовної якісної загальної середньої освіти.

         Питання освіти є пріоритетним для нашого району. Ми маємо не просто знайти відповіді на виклики часу, а забезпечити якісну освіту дітей і умови для професійної реалізації вмотивованих учителів.   

          2018/2019 навчальний рік – початок  реалізації Концепції «Нова українська школа».  НУШ – це школа, до якої приємно ходити учням. Тут прислухаються до їхньої думки, навчають критично мислити, не боятися висловлювати власну думку.    

         Для забезпечення доступної та якісної освіти в районі  активно реалізуються програми «Модернізація матеріально-технічної бази закладів освіти Балаклійського району» на 2018-2020 роки, «Шкільний автобус» на 2018-2020 роки, «Організація харчування в закладах загальної середньої освіти та дошкільних підрозділах навчально-виховних комплексах Балаклійського району» на 2019 – 2023 роки, «Дошкільна освіта» на 2016-2020 роки, «Вчитель» на 2018-2020 роки та інші.

                                                                              Дошкілля в сучасному

педагогічному просторі

         У районі створено оптимальну мережу закладів дошкільної освіти, що включає 15 закладів дошкільної освіти, 8 дошкільних підрозділів навчально-виховних комплексів та 3 дошкільні підрозділи ліцеїв.

       Дошкільну освіту в закладах району здобувають 2012 дітей віком від 1 до 6 (7) років. Дошкільною освітою в районі  охоплено 94% дошкільнят, у тому числі, і 100% дітей старшого дошкільного віку.

         Відбувається модернізація мережі закладів дошкільної освіти району. З 1 вересня 2018 року функціонує дошкільний підрозділ у Залиманському ліцеї на 20 місць, на 2 вересня поточного року заплановано відкриття додаткової групи в Балаклійському дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) № 2 на 25 місць. З 1 жовтня цього року запрацює дошкільний підрозділ у Яковенківському ліцеї на 20 місць.

Вплив демографічної ситуації на контингент учнів і мережу закладів загальної середньої освіти

          У 2019/2020 навчальному році в районі функціонуватимуть 33 заклади загальної середньої освіти. З 1 вересня 2018 року функціонує Комунальний заклад «Савинський ліцей Балаклійської районної ради Харківської області», який визначено опорним закладом, та його філії: Савинська філія Комунального закладу «Савинський ліцей Балаклійської районної ради Харківської області» та Довгалівська філія Комунального закладу «Савинський ліцей Балаклійської районної ради Харківської області».

          У 2018/2019 навчальному році продовжувалась негативна тенденція  до зменшення  кількості учнів у 10-11-х класах. Середня наповнюваність класів у районі становить   17,01 учнів (по селу – 11,26). Найбільша наповнюваність класів у Балаклійському ліцеї (28,3 учнів), Балаклійській ЗОШ І-ІІІ ст. №1 ім. О. Тризни (27,1), Андріївській ЗОШ І-ІІІ ст. №1 (24,0), Балаклійській ЗОШ І-ІІІ ст. №2 (23,0), Донецька ЗОШ І-ІІІ ст. №2 (21,1). Найменша наповнюваність у Бригадирівському ліцеї (7,7), Шевелівському НВК та Яковенківській ЗОШ І-ІІІ ст. (7,8), Морозівській гімназії та Мі-ловській ЗОШ (7,9), Покровській та Чепільській ЗОШ. У Лозовенківській ЗОШ І-ІІІ ступенів відсутній контингент учнів.

          Здійснено попередній моніторинг вступу учнів до першого класу. На початок навчального року ми очікуємо 723 першокласники, що менше порівняно  із минулим роком на 14 учнів.

         У 10-х класах у 2018/2019 навчальному році навчалися 411 учнів. Із 557 випускників 9-х класів 2019 року 385 осіб  вирішили здобувати освіту в 10-х класах ЗЗСО району, а 172 особи –  у вищих навчальних закладах І-ІІ рівнів акредитації, професійно-технічних навчальних закладах, коледжах, училищах тощо. Якщо в минулому році показник таких дітей становив 26,6%, то у  2019 році він зріс до 30,87%. Це  теж вплинуло на кількісний показник наповнюваності  закладів загальної середньої освіти та  класів.

          Така ситуація в освітніх закладах району призвела до змін в мережі відповідно до діючого Закону України «Про освіту». На сьогоднішні проведено пониження ступеня та перейменування Асіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. на Комунальний заклад «Асіївська гімназія Балаклійської районної ради Харківської області», Новогусарівського навчально-виховного комплексу на Комунальний заклад «Новогусарівська гімназія Балаклійської районної ради Харківської області». Змінено тип закладу та відкрито дошкільний підрозділ у Комунальному закладі «Яковенківській ліцей Балаклійської районної ради Харківської області», що дало змогу охопити дошкільною освітою дітей від 3 до 5 років. На базі Балаклійської ЗОШ І-ІІІ ст. № 6 функціонуватимуть класи з вечірньою (заочною) формою навчання, також у даному навчальному закладі особи, які не мають базової або повної загальної середньої освіти, зможуть її здобути через екстернатну форму навчання.

          За результатами  річного оцінювання та державної підсумкової атестації  25 випускників  9-х класів отримали свідоцтва з відзнакою, що становить 4,49% від загальної кількості випускників 9-х класів.

            Із 409 випускників старшої школи двадцять учнів за результатами річного оцінювання та ДПА-ЗНО підтвердили високі знання  і отримали  свідоцтва з відзнакою та нагороджені медалями: 11 учнів – золотими, 9 – срібними.

Якість  змісту освіти –

найважливіша ознака якості

загальної середньої освіти

            Показником якості знань учнів залишаються результати державної підсумкової атестації.

        Відділом освіти щорічно здійснюється моніторинг якості знань учнів з основних предметів. Проаналізуємо результати учнів 4, 9 та 11-х класів з ДПА. Учні 4-х класів складали ДПА з української мови, літературного читання та математики, а саме: українську мову складали 703 учні – 71,27% учнів мають достатній та високий рівні; математику складали 703 учні, достатньо високий рівень становить 71,4%.

         Тепер розглянемо результати учнів 9-х класів: українську мову складали 555 учнів – 60,9% мають достатній та високий рівні; математику складали 555 учнів – лише 42,34% мають достатній та високий рівні; українську літературу складав 171 учень – 74,27% мають достатній та високий рівні; історію України обрали 160 учнів – 64,38% з них мають достатній та високий рівні; біологію обрали 94 учні – 68,09% учнів мають достатній та високий рівні; географію складали 77 учнів – лише 37,66% учнів мають достатній та високий рівні; англійську мову складали 36 учнів – якість знань 41,67%.

          Перейдемо до результатів ДПА 11-х класів у формі ЗНО»: українську мову складали 389 учні – достатні та високі рівні мають 58,87% учнів; математику складали 218 учнів – 54,13% учнів мають достатній та високий рівні; історію України складали 236 учнів – 75,0% мають достатній та високий рівні.

Обдаровані діти –

майбутнє нашої країни

           Потужним засобом розвитку особистості є участь учнів району у Всеукраїнських  учнівських олімпіадах із навчальних предметів. У 2018/2019 навчальному році було проведено 16 районних учнівських олімпіад, в яких взяли участь 814 учнів із усіх закладів загальної середньої освіти району, із них 239 посіли І-ІІІ місця.

             За рішенням журі обласного етапу учні закладів освіти району показали високий рівень підготовки та вибороли 26 призових місць. Найрезультативніше виступили учні Балаклійського ліцею –17 перемог. Максим Кізіцький, випускник Балаклійського ліцею 2019 року, виборов ІІІ місце на Всеукраїнській олімпіаді з географії.

            У роботі з обдарованими учнями дуже велике значення має організація науково-дослідницької роботи. Саме науково-практичні конференції, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт учнів, членів Малої академії наук України, є важливим поштовхом до пізнавальної та творчої діяльності учнів. Цього року учні Балаклійщини були учасниками обласної учнівської науково-практичної конференції Харківського територіального відділення Малої академії наук та конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт. У 2018/2019 навчальному році на розгляд журі конкурсу-захисту було надано 70 науково-дослідницьких робот учнів із 22 закладів освіти району, серед яких 9 закладів із сільської місцевості. Тридцять шість переможців районного конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН взяли участь в обласному етапі та вибороли 15 перемог. Максим Кізіцький, випускник Балаклійського ліцею 2019 року, виборов ІІ місце на Всеукраїнському етапі конкурсу.

             Щорічно, відповідно до Районної програми «Обдаровані діти», учні-переможці обласного та всеукраїнського рівнів отримують грошові премії.

Створення умов для навчання дітей з особливими освітніми потребами

             Інклюзивна освіта дозволяє дітям з особливими освітніми потребами навчатися у звичайних класах на рівні з усіма. В районі на базі Балаклійської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №1 ім. О. Тризни функціонує інклюзивно-ресурсний центр.

           Протягом 2018/2019 навчального року на базі центру психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги отримали понад 50 дітей з особливими освітніми потребами, які не відвідують заклади освіти та не отримують відповідної допомоги.

            З метою забезпечення прав дітей з особливими освітніми потребами на здобуття якісної освіти у Балаклійському районі функціонують: Балаклійський ДНЗ (дитячий садок) № 8 компенсуючого типу для 40 дітей, які мають порушення мовлення; Балаклійський ДНЗ (ясла-садок) № 7 комбінованого типу, в якому функціонують 2 групи, в яких організована корекційно-розвиткова робота для 20 дітей із затримкою психічного розвитку; 2 логопедичні пункти, на базі яких 137 дітей з порушеннями мовлення отримують корекційно-розвиткову допомогу.

          У 2018/2019 навчальному році на підставі письмового звернення батьків з урахуванням висновку про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини створені 2 інклюзивні групи для виховання і навчання 2 дітей з особливими освітніми потребами, а в 9 закладах загальної середньої освіти району функціонували 10 інклюзивних класів, де навчалися 12 дітей з особливими освітніми потребами, та спеціальний клас для 7 дітей з затримкою психічного розвитку.

Організація харчування як умова створення здоров’я-

                                                                               зберігаючого середовища

            Одним із пріоритетних завдань галузі є створення здоров'язберігаючого освітнього середовища; забезпечення умов для  гарячого харчування учнів.

            У закладах освіти району забезпечено повне охоплення безкоштовним гарячим харчуванням учнів 1-4 класів та учнів 5-11 класів пільгових категорій: дітей-сиріт,  учнів, позбавлених батьківського піклування, учнів із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сімйям». Сума коштів для забезпечення харчування цих категорій складає 865,368 тис. грн.

            У всіх закладах освіти району створено умови для забезпечення гарячим харчуванням учнів 5-11 класів, які харчуються за власні кошти.

                                                                           Нова школа — новий учитель

               Ключовою фігурою Нової школи є вчитель, оскільки якість освіти не може бути вище якості вчителів, які в ній працюють.

              У галузі освіти району працює 997 педагогічних працівників, з них 7% молодих. Освітній процес у закладах освіти району забезпечували 372 (37,31%) спеціалістів вищої категорії, 139 (13,94%) – І кваліфікаційної категорії, 105 (10,53%) – ІІ кваліфікаційної категорії та 73 (7,32%) «спеціалістів». 224 педагогічний працівник має педагогічні звання, з них 21 – «вихователь-методист», 2 – «старший вихователь», 3 – «керівник гуртка - методист», 74 – «учитель-методист», 128 – «старший вчитель». Повну вищу освіту мають 83,5% педагогів, переважна більшість працюючих (60%) мають стаж роботи 20 і більше років.

Модернізація навчально-

матеріальної бази

            З метою зміцнення матеріально-технічної бази та поліпшення санітарно-гігієнічного стану закладів освіти з районного бюджету виділено 9,6 млн. грн., а саме: придбано будівельні матеріали для косметичних ремонтів приміщень на суму 3,7 млн. грн., придбано дезінфікуючі та миючі засоби на суму 379,284 тис. грн., різні господарчі товари на суму 1,5 млн. грн., спортивне обладнання на суму 309,079 тис. грн., меблі, дидактичний матеріал, м'який матеріал, іграшки для дошкільних підрозділів НВК, канцтовари тощо на суму 3,7 млн. грн.

             Проблем в освітянській галузі району ще чимало, але спільними зусиллями освіта району набуватиме нових барв. Інакше не можна – наше надійне майбутнє народжується в якості сьогоднішньої освіти.

              Висловлюємо вдячність керівництву району, органам  місцевого самоврядування за активне сприяння розвитку освіти, а всім освітянам – за творчу і сумлінну працю.

              Вітаємо всіх з початком навчального року. Бажаємо всім учасникам освітнього процесу міцного здоров’я, щастя, благополуччя, творчих здобутків та злагоди в державі.