«Працював цукровий завод, і ми жили!»

21

        Селище цукровиків у Савинцях весь час розвивалось і функціонувало не без допомоги успішного підприємства. Але з повною зупинкою виробництва почався період занепаду в житловій та комунальній сфері. Під час робочої зустрічі голови районної державної адміністрації Віталія Карабанова з жителями люди наперебій говорили про дефіцит води та її якість, розбиті під’їзди в будинках, незадовільні дороги, проблеми з водовідведенням тощо.

22

        А ще всіх цікавить майбутня доля Савинського цукрового заводу після ймовірної зміни власника. Наразі компанія «Астарта», яка володіє цим підприємством, веде перемовини з потенційним покупцем. Але чи запрацює виробництво, ніхто до кінця не знає.

        Та як там ситуація не склалася б, районна влада вже сьогодні взялася за вирішення найбільш наболілих питань. Першому голова РДА Віталій Карабанов надав слово начальнику «Балаклійського водоканалу» Віктору Трубчанінову, який проінформував, що на території цукрового обліковується 5-7 свердловин з дуже малим дебетом води, що не забезпечує потребу населення. Система водовідведення із самого початку була прив’язана до полів фільтрації цукрозаводу і вже потребує реконструкції.

       – Щоб покращити водозабезпечення, прийнято рішення врізатися у водогін з глибоководної свердловини. Для цього будемо прокладати 1,5 км нового водогону. Також доведеться придбавати нове обладнання для КНС. Плануємо вже в листопаді покращити водозабезпечення, – сказав В. Трубчанінов.

        На підтвердження сказаного голова райдержадміністрації В. Карабанов наголосив, що перші кошти на озвучені проблеми вже виділені на останній сесії районної ради.

      Також перший керівник району дав низку доручень стосовно фарбування газових труб, упорядкування бетонних лотків на території селища цукровиків, наведення ладу в житловому фонді.

Олександр Шевченко,

«Вісті Балаклійщини», фото автора

 

Канал не знайдено